Policyjna maska - kask

Policja i organy ścigania są narażone na wiele różnych zagrożeń i ataków fizycznych w trakcie wykonywania swoich obowiązków służbowych. Dlatego potrzebują środków ochrony osobistej, na których mogą zawsze polegać. Firma MSA opracowała system ochrony głowy, który łączy nowy hełm MSA GALLET MO 5006 i sprawdzoną w praktyce maskę pełnotwarzową 3S, tworząc zintegrowany system ochrony głowy i dróg oddechowych.

W przypadkach, gdy konieczna jest ochrona dróg oddechowych, maskę 3S-H-A można przymocować do hełmu bez konieczności jego zdejmowania. Aby zamocować maskę, adaptery na masce należy po prostu wsunąć w boczne gniazda na kasku. Następnie gumowe paski dopasowuje się do twarzy, tak aby maska ściśle przylegała. Następnie można założyć wkładkę filtrującą, aby zapewnić użytkownikowi pełną ochronę dróg oddechowych.

Cechy i korzyści:

 • Proste, szybkie i bezpieczne mocowanie maski do hełmu
 • Regulowane paski gumowe zapewniają precyzyjne dopasowanie do twarzy
 • Mały kontur maski i hełmu
 • Adaptery maski są chronione, gdy wizjer jest opuszczony
 • Wygodna, łatwo dostosowująca się uprząż uzupełniająca
 • Szeroka gama akcesoriów

Certyfikacja

Kombinacja maska-kask jest zgodna z niemiecką aprobatą dla systemu modułowego “Technische Richtlinie”, wydanie 1992, wydaną przez Wyższą Szkołę Policji. 3S-H-A jest zatwierdzony do stosowania z hełmami policyjnymi MSA GALLET MO 5006.

EN 136: z hełmami policyjnymi MSA GALLET MO 5006 i Schuberth P100 A- i -F i/lub dodatkowymi szelkami bezpieczeństwa.

Kask MO 5006

Hełm MO 5006 został opracowany specjalnie z myślą o najbardziej wymagających wymaganiach policji i sił porządkowych. Wysokiej jakości skorupa kasku ma klasyczny kształt “Jet-shape” i jest wykonana z mieszanki aramidowej, chroniąc przed penetracją, atakiem chemicznym, ogniem i płomieniami. Trzypunktowy pasek podbródkowy posiada klamrę blokującą i system zapobiegający uduszeniu, co zapewnia dodatkową ochronę i wygodę. Dzięki nowemu 3S-H-A, MO 5006 tworzy zintegrowany system ochrony maski i hełmu, który spełnia międzynarodowe wymagania.

Uprząż uzupełniająca

Gdy maska jest noszona bez kasku, dostępna jest dodatkowa uprząż, którą można łatwo i szybko przymocować do maski. Ta specjalnie zaprojektowana, innowacyjna uprząż o nazwie “Advantage” – sprawdzona już w obecnej linii masek MSA Advantage – jest bez trudu nasuwana na punkty mocowania maski. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów plastikowych uprząż można naciągnąć na głowę jedną ręką, co ułatwia zakładanie i zapewnia wygodę noszenia maski.

Budowa i funkcjonowanie

Maska pełnotwarzowa 3S-H-A została opracowana z myślą o najbardziej wymagających zadaniach policyjnych. W oparciu o znane na całym świecie doskonałe cechy maski 3S (3S = Sight + Security + Styling) zastosowano ją również w nowej masce nahełmowej 3S-H-A:

 • Część twarzowa jest wykonana z miękkiej, wygodnej mieszanki gumowej z szerokim kołnierzem uszczelniającym, który zapewnia wygodne dopasowanie nagłowia do twarzy.
 • Soczewki są wykonane z odpornego na uderzenia poliwęglanu i mają duże pole widzenia.
 • Nasadka została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić miękki kołnierz zapewniający doskonały przepływ powietrza bez tworzenia się mgły.
 • Przepona mowy zapewniająca wyraźną komunikację.
 • Zawór wydechowy znajduje się w najniższym punkcie maski i zapewnia niski opór przy wydechu.
 • Część twarzowa jest również dostępna w rozmiarze “małym”.

W przeciwieństwie do standardowej maski 3S, która posiada 5-punktowe szelki, maska 3S-H-A posiada adaptery umożliwiające szybkie przymocowanie do hełmu: na ramce soczewki znajdują się dwa zaczepy z paskami ściągającymi i językami blokującymi.

 

Akcesoria

10056607 3S-H-AUprząż uzupełniająca Advantage D6125730 Płytka test do testowania (wyposażenie dodatkowe testera szczelności maski)
10026179 Pojemnik D6125715 Pasek testowy (wymagany do badania szczelności maski z użyciem atrapy głowicy testowej)
D6125067 3S-H Torba do przenoszenia D2055038 Narzędzie specjalne do wymiany zaworu wydechowego i membrany mowy
D2055954 Maska okularowa plastikowa D2055765 AUER Środek dezynfekujący 90, 2 l
D2055811 Maska okularowa metalowa D2055766 A UER Środek dezynfekujący 90, 6 l
10060802 M89 Filtr kombinowany ABEK2 Hg/St
D6063705 Zestaw do sprawdzania szczelności masek pełnotwarzowych (Zakres dostawy bez płytki testowej)

Wyślij nam zapytanie