LEKKI SYSTEM DO ZATRZYMYWANIA POJAZDÓW

X-Net jest przenośnym, nieśmiercionośnym narzędziem do zatrzymywania pojazdów. Powoduje, iż pojazd przechwytywany zatrzymuje się pod kontrolą niezależnie od zastosowanych opon. Przygotowany do użycia przez funkcjonariusza w mniej niż 20 sekund. X-Net wykorzystuje unikalną konstrukcję połączenia kolców z siatką. Kolce wbijają się w przednie opony jadącego pojazdu, siatka następnie owija koła i zaciska się powodując rozłączenie napędów i zatrzymanie pojazdu.

Przy ponad czterech tysiącach jednostek używanych na całym świecie, ten sprawdzony system został przyjęty i może być zastosowany w najbardziej wymagających sytuacjach zarówno przez wojsko, policję jak i straż graniczną.

BEZPIECZEŃSTWO

QinetiQ opracował urządzenie do zdalnej instalacji (RDD) punktów kontrolnych w połączeniu z X-Net. System zapewnia bezpieczną odległość dla użytkownika do rozmieszczenia X-Net, utrzymując go z dala od potencjalnej strefy zagrożenia. RDD system może zostać zainstalowany i gotowy do użycia w zaledwie 10 minut od otrzymania zgłoszenia.

NISKA WAGA

Ważący zaledwie 22 kg X-Net [3t] jest przeznaczony do zatrzymywania pojazdów do trzech ton, a jego większa wersja, X-Net [10t], jest w stanie zatrzymać pojazdy do 10 t. Testowane przez producenta z prędkością 40 km / h. Jego przenośność i możliwość szybkiego wdrożenia z łatwością przewyższają inne zabezpieczenia. Test w Polsce wykazał zatrzymanie pojazdu osobowego przy prędkości 108 km/h.

Wyróżniamy następujące systemy X-net:

Typ Wymiar Opis Waga Pojemność (litry) Kod NSN
X - NET (3t) 6m x 3m Lekki system do zatrzymywania średniej wielkości ciężarówek 22 kg 114 4240-01-518-4626
X - NET (10t) 6m x 5m System o dużej wytrzymałości do zatrzymywania dużych ciężarówek 32 kg 280 4240-01-567 7307

Wyślij nam zapytanie