SYSTEM MOBILNYCH ZAPÓR PRZECIWPOWODZIOWYCH
Oferujemy niezwykle ekonomiczny, oszczędzający czas i pracę ludzi system
przeciwpowodziowy. Rewolucyjna metoda kontroli przepływu wody przy użyciu
wody.
Jest łatwa w użyciu, zapewnia bardzo dobre rezultaty i pozwala
zaoszczędzić 90% kosztów tradycyjnych metod.
Zaletami oferowanego rozwiązania są:
- niewielki ciężar
- łatwość sprawiania
- łatwy w eksploatacji i transporcie
- przyjazna dekontaminacja
- wielokrotnego użytku
Nasze rozwiązanie wykorzystuje dwa rękawy i dostępną wodę. Wewnętrzny rękaw wypełnia się wodą. Zewnętrzny stanowi jego powłokę.
Opierając się o siebie (złożony na pół) wewnętrzny rękaw zamknięty w zewnętrznym, gwarantuje pełną stabilność zapory.
System jest lekki i łatwy w użyciu. Może być stosowany w każdym terenie. Wymogi terenowe sprowadzają się do możliwości użycia pompy i wykorzystania dostępnego źródła wody.
Wymiary robocze jednego odcinka po napełnieniu wodą:
- wysokość ok. 40-45 cm. (w zależności od ukształtowania terenu),
- szerokość ok. 100 cm,
- długość 10 m. (w jednym odcinku mieści się ok. 3000 dm3 wody),
- zintegrowany łącznik,
- waga ok. 11 kg.
Dzięki temu jest idealnym rozwiązaniem do kontroli przepływu wody i może być stosowany jako zabezpieczenie przeciwpowodziowe, ograniczające zasięg rozlewisk oraz ochronę obiektów przed zalaniem. Gwarantuje szybkie i efektywne zastosowanie w takich zagrożeniach jak: powódź, wyciek ścieków, substancji szkodliwych dla środowiska itp. Do sprawienia jednego 10 m odcinka wystarczą 2-3 osoby, węże hydrantowe, pompy szlamowe lub pływające.
Czas napełniana jednego odcinka to ok. 4-5 min w zależności od wydajności pompy. Jeden 10 m. odcinek zastępuje ok. 170 worków z piaskiem.
Zapory można łączyć ze sobą za pomocą zintegrowanego łącznika. W ten sposób powstaje dowolnie długa, optymalnie dopasowana do warunków terenowych zapora.
W sytuacji zagrożenia dodatkową wysokość spiętrzającą uzyskuje się poprzez umieszczenie trzeciej zapory na dwóch wcześniej napełnionych. Budujemy wtedy konstrukcję w kształcie piramidy. System, pod warunkiem poprawnego sprawienia, jest wystarczająco sztywny i stabilny aby, unieść ciężar chodzącego po nim dorosłego mężczyzny.
Zastosowane materiały charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i działanie niskich
temperatur.
Demontaż systemu jest równie łatwy: należy odprowadzić wodę, wysuszyć rękawy, przepakować i umieścić w suchym i przewiewnym pomieszczeniu.
Powyższy system zapór przeciwpowodziowych jest kompatybilny i tożsamy z zaporami znajdującymi się na wyposażeniu kontenerów przeciwpowodziowych KP-1, będących w posiadaniu Państwowej Straży Pożarnej na terenie RP, wyprodukowanymi w latach 2002-2016 przez Firmę ZAMET-Głowno.
System zapór przeciwpowodziowych został opatentowany w Urzędzie Patentowym (nr 195058).