SYSTEM MOBILNYCH ZAPÓR PRZECIWPOWODZIOWYCH

Oferujemy niezwykle ekonomiczny, oszczędzający czas i pracę ludzi system
przeciwpowodziowy. Rewolucyjna metoda kontroli przepływu wody przy użyciu
wody.

Jest łatwa w użyciu, zapewnia bardzo dobre rezultaty i pozwala
zaoszczędzić 90% kosztów tradycyjnych metod.

Zaletami oferowanego rozwiązania są:

  • niewielki ciężar
  • łatwość sprawiania
  • łatwy w eksploatacji i transporcie
  • przyjazna dekontaminacja
  • wielokrotnego użytku

Nasze rozwiązanie wykorzystuje dwa rękawy i dostępną wodę. Wewnętrzny rękaw wypełnia się wodą. Zewnętrzny stanowi jego powłokę.

Opierając się o siebie (złożony na pół) wewnętrzny rękaw zamknięty w zewnętrznym, gwarantuje pełną stabilność zapory.

System jest lekki i łatwy w użyciu. Może być stosowany w każdym terenie. Wymogi terenowe sprowadzają się do możliwości użycia pompy i wykorzystania dostępnego źródła wody.

Wymiary robocze jednego odcinka po napełnieniu wodą:

  • wysokość ok. 40-45 cm. (w zależności od ukształtowania terenu),
  • szerokość ok. 100 cm,
  • długość 10 m. (w jednym odcinku mieści się ok. 3000 dm3 wody),
  • zintegrowany łącznik,
  • waga ok. 11 kg.

Dzięki temu jest idealnym rozwiązaniem do kontroli przepływu wody i może być stosowany jako zabezpieczenie przeciwpowodziowe, ograniczające zasięg rozlewisk oraz ochronę obiektów przed zalaniem. Gwarantuje szybkie i efektywne zastosowanie w takich zagrożeniach jak: powódź, wyciek ścieków, substancji szkodliwych dla środowiska itp. Do sprawienia jednego 10 m odcinka wystarczą 2-3 osoby, węże hydrantowe, pompy szlamowe lub pływające.

Czas napełniana jednego odcinka to ok. 4-5 min w zależności od wydajności pompy. Jeden 10 m. odcinek zastępuje ok. 170 worków z piaskiem.

Zapory można łączyć ze sobą za pomocą zintegrowanego łącznika. W ten sposób powstaje dowolnie długa, optymalnie dopasowana do warunków terenowych zapora.

W sytuacji zagrożenia dodatkową wysokość spiętrzającą uzyskuje się poprzez umieszczenie trzeciej zapory na dwóch wcześniej napełnionych. Budujemy wtedy konstrukcję w kształcie piramidy. System, pod warunkiem poprawnego sprawienia, jest wystarczająco sztywny i stabilny aby, unieść ciężar chodzącego po nim dorosłego mężczyzny.

Zastosowane materiały charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i działanie niskich
temperatur.

Demontaż systemu jest równie łatwy: należy odprowadzić wodę, wysuszyć rękawy, przepakować i umieścić w suchym i przewiewnym pomieszczeniu.

Powyższy system zapór przeciwpowodziowych jest kompatybilny i tożsamy z zaporami znajdującymi się na wyposażeniu kontenerów przeciwpowodziowych KP-1, będących w posiadaniu Państwowej Straży Pożarnej na terenie RP, wyprodukowanymi w latach 2002-2016 przez Firmę ZAMET-Głowno.

System zapór przeciwpowodziowych został opatentowany w Urzędzie Patentowym (nr 195058).

Wyślij nam zapytanie